Державна податкова служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Інформаційне повідомлення

З 1 січня 2018 року відповідно до вимог статті 12 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів і до 1 липня подають їх копії до контролюючих органів.

На контролюючі органи покладено обов'язок складати зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків на відповідних територіях, на ДФС – оприлюднення інформації  до 15 липня поточного року.

ДФС забезпечено виконання вимог законодавства. При цьому, якщо станом на 1 липня місцевою радою рішення не було прийнято, на веб-порталі ДФС було розміщено останнє діюче рішення, прийняте такою місцевою радою.

Водночас для земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Кодекс містить декілька термінів подання місцевими радами  копій  рішень   про  встановлення  податків  та  визначення   пільг:   до 1  липня  та  до 25 грудня. Крім того, для місцевих рад  у 2018 році призупинено дію Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».  Таким чином органам місцевого самоврядування надано  право приймати рішення про встановлення ставок податків та визначення пільг на 2019 рік після 1 липня.

З огляду на викладене та з метою оновлення довідників на офіційному веб-порталі ДФС розміщено зведену інформацію про розмір та дату встановлення  ставок ставок земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до рішень, які приймались місцевими радами протягом 2018 року та є чинними на початок 2019 року.

Звертаємо увагу, що ДФС не наділено повноваженням здійнювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття  органами місцевого самоврядування рішень  про встановлення місцевих податків та зборів. Тому,   для уточнення інформації щодо прийнятих рішень та встановлених ставок  податків платники податків можуть звертатися до місцевої ради, яка прийняла відповідне рішення, та на території якої знаходяться об'єкти оподаткування.

Коментувати в соцмережах: